My Favorite Movies

  lilshorty69er's Rating My Rating
1
The Dark Knight (2008,  PG-13)
Click to Rate
2
Death Race (2008,  R)
Click to Rate
3
Pineapple Express (2008,  R)
Click to Rate
4
Wanted (2008,  R)
Click to Rate
5
Star Wars: The Clone Wars (2008,  PG)
Click to Rate
6
Tropic Thunder (2008,  R)
Click to Rate
7
Iron Man (2008,  PG-13)
Click to Rate
8
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
Click to Rate
9
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
Click to Rate
10
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
Click to Rate
11
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
Click to Rate
12
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008,  R)
Click to Rate
13
Step Brothers (2008,  R)
Click to Rate
14
Never Back Down (2008,  PG-13)
Click to Rate
15
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
Click to Rate
16
Get Smart (2008,  PG-13)
Click to Rate
17
Street Kings (2008,  R)
Click to Rate
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Hitman (2007,  R)
Click to Rate
21
Prom Night (2008,  PG-13)
Click to Rate
22
Rambo (Rambo IV) (2008,  R)
Click to Rate
23
Knocked Up (2007,  R)
Click to Rate
24
Superbad (2007,  R)
Click to Rate
25
War (Rogue Assassin) (2007,  R)
Click to Rate
26
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Click to Rate
27
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
28
300 (2007,  R)
Click to Rate
29
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
30
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
31
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
32
Aladdin and the King of Thieves (1999,  G)
Click to Rate
33
The Return of Jafar (Aladdin 2) (1994,  G)
Click to Rate
34
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
35
Alpha Dog (2006,  R)
Click to Rate
36
King Arthur (2004,  PG-13)
Click to Rate
37
Drumline (2002,  PG-13)
Click to Rate
38
The Punisher (2004,  R)
Click to Rate
39
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
40
Inside Man (2006,  R)
Click to Rate
41
Disturbia (2007,  PG-13)
Click to Rate
42
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate
43
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
44
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
45
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
46
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
Click to Rate
47
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
48
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
49
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
50
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
51
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Click to Rate
52
Mallrats (1995,  R)
Click to Rate
53
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
Click to Rate
54
Dogma (1999,  R)
Click to Rate
55
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
56
Clerks II (2006,  R)