My Favorite Movies
| limeymomma's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 2 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 3 |
Grease (1978, PG) |
|
| 4 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 7 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 8 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 9 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 10 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 11 |
American History X (1998, R) |
|
| 12 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 13 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 14 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 15 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 16 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 17 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
| 18 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 19 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 20 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 21 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 22 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 23 |
Ace Ventura: Pet Detective (1993, PG-13) |
|
| 24 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
























