My Favorite Movies


  1. lindaloveslions
  2. linda

Give list a short description

  lindaloveslions's Rating My Rating
1
Mean Girls (2004,  PG-13)
2
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
3
Roar (1981,  PG)
4
Riding in Cars with Boys (2001,  PG-13)
5
The Forgetting - A Portrait of Alzheimer's (2004,  Unrated)
6
Keeping Up With The Steins (2006,  PG-13)
7
Georgia Rule (2007,  R)
8
Compulsion (1959,  Unrated)
9
Penrod (1922,  PG)
10
Looking for Comedy in the Muslim World (2006,  PG-13)
11
Welcome Mister Marshall (Bienvenido Mister Marshall) (1993,  Unrated)
12
Old School (2003,  R)
13
12 Angry Men (Twelve Angry Men) (1957,  Unrated)
14
Runaway Bride (1999,  PG)
15
Face the Music (2000,  Unrated)
16
The Funeral (2007,  Unrated)
17
The Impossible Elephant (2001,  Unrated)
18
Dr. Bronner's Magic Soapbox (2007,  Unrated)
19
A Few Days in September (Quelques jours en septembre) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments