My Favorite Movies


  lindsayrobert's Rating My Rating
1
The Terminator (1984,  R)
2
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
3
Pulp Fiction (1994,  R)
4
The Mask (1994,  PG-13)
5
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
6
Back to the Future (1985,  PG)
7
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
8
The Shawshank Redemption (1994,  R)
9
The Silence of the Lambs (1991,  R)
10
Jaws (1975,  PG)
11
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
12
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
13
Rocky (1976,  PG)
14
Forrest Gump (1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments