My Favorite Movies


  LinseyLinsey8's Rating My Rating
1
The Elephant Man (1980,  PG)
Click to Rate
2
The Pirates of Penzance (1983,  Unrated)
Click to Rate
3
The Lady Eve (1941,  Unrated)
Click to Rate
4
All Over The Guy (2001,  R)
Click to Rate
5
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
6
Annie (1982,  PG)
Click to Rate
7
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
8
A Matter of Life and Death (Stairway to Heaven) (1946,  PG)
Click to Rate
9
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Hot Fuzz (2007,  R)
Click to Rate
11
Metropolis (1927,  Unrated)
Click to Rate
12
The Hunchback of Notre Dame (,  Unrated)
Click to Rate
13
Tarzan (1999,  G)
Click to Rate
14
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
15
Beowulf (2007) (2007,  PG-13)
Click to Rate
16
Species: The Awakening (2007,  Unrated)
Click to Rate
17
Jungle 2 Jungle (1997,  PG)
Click to Rate
18
The Auteur Theory (1999,  Unrated)
Click to Rate
19
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Click to Rate
20
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
21
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
22
Brokeback Mountain (2005,  R)
Click to Rate
23
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
24
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
25
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
26
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
27
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
28
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
29
Serenity (2005,  PG-13)
Click to Rate
30
Shaun of the Dead (2004,  R)
Click to Rate
31
The Pianist (2002,  R)
Click to Rate
32
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments