My Favorite Movies
| lioness642007's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 2 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 5 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
Shattered (1972, Unrated) |
|
|
| 7 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 9 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 10 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|


