My Favorite Movies


  1. lionluva4eva
  2. melissa

ALL THE MOVIES I HAVE SEEN

  lionluva4eva's Rating My Rating
1
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
2
Accepted (2006,  PG-13)
Click to Rate
3
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
4
A Lot Like Love (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
Anaconda (1997,  PG-13)
Click to Rate
6
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
An American Werewolf in Paris (1997,  R)
Click to Rate
8
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
A Night at the Roxbury (1998,  PG-13)
Click to Rate
10
Are We There Yet? (2005,  PG)
Click to Rate
11
Are We Done Yet? (2007,  PG)
Click to Rate
12
Aquamarine (2006,  PG)
Click to Rate
13
A Time to Kill (1996,  R)
Click to Rate
14
Atonement (2007,  R)
Click to Rate
15
August Rush (2007,  PG)
Click to Rate
16
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
17
Beauty Shop (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
Because I Said So (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Because of Winn-Dixie (2005,  PG)
Click to Rate
20
Becoming Jane (2007,  PG)
Click to Rate
21
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
Bend It Like Beckham (2002,  PG-13)
Click to Rate
23
Benny & Joon (1993,  PG)
Click to Rate
24
Better Off Dead (1985,  PG)
Click to Rate
25
Bewitched (2005,  PG-13)
Click to Rate
26
Big (1988,  PG)
Click to Rate
27
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
28
Big Fat Liar (2002,  PG)
Click to Rate
29
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
30
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
31
Blue Crush (2002,  PG-13)
Click to Rate
32
Boogeyman (2005,  PG-13)
Click to Rate
33
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Click to Rate
34
Brave New Girl (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
36
The Break-Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
37
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
Click to Rate
38
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
39
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
40
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
41
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
Click to Rate
42
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
43
Bubble Boy (2001,  PG-13)
Click to Rate
44
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
45
Camp (2003,  PG-13)
Click to Rate
46
Carrie (1976,  R)
Click to Rate
47
Carrie (2002,  Unrated)
Click to Rate
48
Catch and Release (2007,  PG-13)
Click to Rate
49
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
Click to Rate
50
Catwoman (2004,  PG-13)
Click to Rate
51
Center Stage (2000,  PG-13)
Click to Rate
52
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
53
Chasing Liberty (2004,  PG-13)
Click to Rate
54
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)