My Favorite Movies
| Lisa37678440's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 2 |
Jackie Brown (1997, R) |
|
|
| 3 |
Elizabeth (1998, R) |
|
|
| 4 |
Caddyshack (1980, R) |
|
|
| 5 |
Repo Man (1984, R) |
|
|
| 6 |
Wild At Heart (1990, R) |
|
|
| 7 |
The Life Aquatic with Steve Zissou (2004, R) |
|
|
| 8 |
The Royal Tenenbaums (2001, R) |
|
|
| 9 |
Broken Flowers (2005, R) |
|
|
| 10 |
The Machinist (2004, R) |
|
|
| 11 |
Hideous! (1997, R) |
|
|
| 12 |
They Live (1988, R) |
|
|
| 13 |
Howl's Moving Castle (2005, PG) |
|
|
| 14 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|


