My Favorite Movies
| Lisa41395229's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Running With Scissors (2006, R) |
|
| 2 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 3 |
Broken Flowers (2005, R) |
|
| 4 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Sideways (2004, R) |
|
| 7 |
Splash (1984, PG) |
|
| 8 |
The Talent Given Us (2004, Unrated) |
|
| 9 |
Everything is Illuminated (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 11 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 12 |
Finding Neverland (2004, PG) |
|
| 13 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 14 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 15 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 16 |
Millions (2005, PG) |
|
| 17 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 18 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 20 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 21 |
With Honors (1994, PG-13) |
|
| 22 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 23 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 24 |
Old School (2003, R) |
|
| 25 |
The Brave Little Toaster (1987, G) |
|
| 26 |
Office Space (1999, R) |
|
| 27 |
Zoolander (2001, PG-13) |
|
| 28 |
Me and You and Everyone We Know (2005, R) |




























