My Favorite Movies
Give list a short description
| lisalisjordan's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 2 |
Saved! (2004, PG-13) |
|
|
| 3 |
Waitress (2007, PG-13) |
|
|
| 4 |
Lady in the Water (2006, PG-13) |
|
|
| 5 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 6 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
|
| 7 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 8 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Punisher (2004, R) |
|
|
| 10 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|


