My Favorite Movies
Movies. :-)
| LiselotteLillyMarieL's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 2 |
Grease (1978, PG) |
|
| 3 |
Misery (1990, R) |
|
| 4 |
Carrie (1976, R) |
|
| 5 |
I've Been Waiting for You (1998, R) |
|
| 6 |
Love, Lies And Murder (1991, Unrated) |
|
| 7 |
The Incredible Shrinking Woman (1981, PG) |
|
| 8 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 9 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 11 |
Obsessed (2009, PG-13) |
|
| 12 |
Love N' Dancing (2008, PG-13) |
|
| 13 |
Crank 2: High Voltage (2009, R) |
|
| 14 |
Crank (2006, R) |
|
| 15 |
Dark Mirror (2007, Unrated) |
|
| 16 |
The Ghosts of Girlfriends Past (2009, PG-13) |
|
| 17 |
17 Again (2009, PG-13) |
|
| 18 |
Return to Horror High (1987, R) |
|
| 19 |
Horror High (Twisted Brain) (1974, PG) |
|
| 20 |
The Last Horror Movie (2004, R) |
|
| 21 |
Horror Hotel (1961, PG-13) |
|
| 22 |
Mustang Sally (Mustang Sally's Horror House) (2006, Unrated) |





















