Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lissaloo's Rating My Rating
1
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
2
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Blow (2001,  R)
Blow 5.0 Stars
awesome movie
Click to Rate
4
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
6
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
Walk the Line (2005,  PG-13)
Walk the Line 5.0 Stars
An awesome movie.One of my new favorites.
Click to Rate
8
Now and Then (1995,  PG-13)
Click to Rate
9
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
10
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha 5.0 Stars
i loved this movie
Click to Rate
11
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Pride and Prejudice 5.0 Stars
I love this movie. IT now has tob e one of my favorite movies.
Click to Rate
12
Cinderella (1950,  G)
Cinderella 5.0 Stars
my favorite disney movie
Click to Rate
13
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles 5.0 Stars
hah i love this movie
Click to Rate
14
Under the Tuscan Sun (2003,  PG-13)
Click to Rate
15
Glory Road (2006,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments