My Favorite Movies
| LiStIv's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 2 |
All About Eve (1950, Unrated) |
|
| 3 |
Leave Her to Heaven (1945, Unrated) |
|
| 4 |
Love Me Or Leave Me (1955, Unrated) |
|
| 5 |
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007, R) |
|
| 6 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 7 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 8 |
The Scarlet Blade (The Crimson Blade) (1963, Unrated) |
|
| 9 |
The Ghoul (The Thing in the Attic) (1975, R) |
|
| 10 |
The Shootist (1976, PG) |
|
| 11 |
The Yakuza (1975, R) |











