My Favorite Movies


  littlebabycakes45's Rating My Rating
1
Fargo (1996,  R)
2
The Enforcer (1976,  R)
3
Jaws (1975,  PG)
4
Cat Ballou (1965,  Unrated)
5
National Lampoon's Christmas Vacation (1989,  PG-13)
National Lampoon's Christmas Vacation
makes me laugh so much
6
The Lord of the Rings (1978,  PG)
7
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
10
Twister (1996,  PG-13)
11
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
The Perfect Storm
so sad great effects
12
The Color Purple (1985,  PG-13)
The Color Purple
Excellent made me mad and sad still cry
13
Gone With the Wind (1939,  G)
14
Frequency (2000,  PG-13)
15
Braveheart (1995,  R)
16
Backdraft (1991,  R)
17
Scent of a Woman (1992,  R)
Scent of a Woman
wonderful got to love DeNero
18
Dog Day Afternoon (1975,  R)
Dog Day Afternoon
Al Pachino was wonderful excellent movie
19
Pulp Fiction (1994,  R)
20
The Hunt for Red October (1990,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments