My Favorite Movies


  LittleBitofMe3694837's Rating My Rating
1
Blue Velvet (1986,  R)
Click to Rate
2
Mary Poppins (1964,  G)
Click to Rate
3
Lust for Life (1956,  Unrated)
Click to Rate
4
Harold and Maude (1971,  PG)
Click to Rate
5
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
6
Arthur (1981,  PG)
Click to Rate
7
The Saddest Music in the World (2004,  R)
Click to Rate
8
Joe Versus the Volcano (1990,  PG)
Click to Rate
9
Somewhere in Time (1980,  PG)
Click to Rate
10
High Society (1956,  G)
Click to Rate
11
Going My Way (1944,  Unrated)
Click to Rate
12
My Friend Irma (1949,  Unrated)
Click to Rate
13
Bells Are Ringing (1960,  Unrated)
Click to Rate
14
Tombstone (1993,  R)
Click to Rate
15
You've Got Mail (1998,  PG)
Click to Rate
16
French Kiss (1995,  PG-13)
Click to Rate
17
Crimes of Passion (1984,  R)
Click to Rate
18
Coffee and Cigarettes (2003,  R)
Click to Rate
19
Joe's Apartment (1996,  PG-13)
Click to Rate
20
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
21
Fiddler on the Roof (1971,  G)
Click to Rate
22
The Enchanted Cottage (1945,  Unrated)
Click to Rate
23
Robin and the Seven Hoods (1964,  Unrated)
Click to Rate
24
My Fair Lady (1964,  G)
Click to Rate
25
Cabaret (1972,  PG)
Click to Rate
26
Brassed Off (1996,  R)
Click to Rate
27
Thoroughly Modern Millie (1967,  G)
Click to Rate
28
Tammy and the Bachelor (1957,  Unrated)
Click to Rate
29
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
30
Groundhog Day (1993,  PG)
Click to Rate
31
Bird of Paradise (1932,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments