My Favorite Movies
| littledrummerboy30's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Escape from New York (1981, R) |
|
|
| 2 |
Soylent Green (1973, PG) |
|
|
| 3 |
Frequency (2000, PG-13) |
|
|
| 4 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964, PG) |
|
|
| 5 |
...And Justice For All (1979, R) |
|
|
| 6 |
Basic (2003, R) |
|
|
| 7 |
Tears of the Sun (2003, R) |
|
|
| 8 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
|
| 13 |
G.I. Jane (1997, R) |
|
|
| 14 |
The Blues Brothers (1980, R) |
|
|
| 15 |
The League of Extraordinary Gentlemen (2003, PG-13) |
|


