My Favorite Movies
| littlemissdori's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Jackass - The Movie (2002, R) |
|
|
| 2 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 3 |
Garfield - The Movie (2004, PG) |
|
|
| 4 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
|
| 7 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 8 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
|
| 9 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 12 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 13 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 14 |
Blue Crush (2002, PG-13) |
|
|
| 15 |
Ray (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
|
| 17 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 18 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 20 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 21 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
|
| 22 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 23 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 24 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
|
| 25 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 26 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
|
| 27 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
|
| 28 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
|
| 29 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 30 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 31 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 32 |
The Pirate Movie (1982, PG) |
|


