My Favorite Movies


  littlerebel29's Rating My Rating
1
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
2
8 Seconds (1994,  PG-13)
3
Daddy, (Danielle Steel's 'Daddy') (1991,  Unrated)
4
Danielle Steel's The Ring (1996,  Unrated)
5
Danielle Steel's Safe Harbour (2007,  PG-13)
6
Zoya, (Danielle Steel's Zoya) (1995,  Unrated)
7
Danielle Steel's Once in a Lifetime (1994,  Unrated)
8
Danielle Steel's Mixed Blessings (1995,  Unrated)
9
Danielle Steel's Changes (1991,  Unrated)
10
Danielle Steel's Remembrance (1996,  Unrated)
11
Danielle Steel's Fine Things (1990,  Unrated)
12
Danielle Steel's Family Album (1994,  Unrated)
13
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
14
Ghost (1990,  R)
15
The Outsiders (1983,  PG)
16
Road House (1989,  R)
17
Red Dawn (1984,  PG-13)
18
Black Dog (1998,  PG-13)
19
Jerry Maguire (1996,  R)
20
The Firm (1993,  R)
21
Cocktail (1988,  R)
22
Big Jake (1971,  PG-13)
23
John Wayne: The Early Years (1993,  Unrated)
24
Rio Bravo (1998,  Unrated)
25
El Dorado (1967,  Unrated)
26
Rooster Cogburn (1999,  PG)
27
Rio Grande (1950,  Unrated)
28
The Cowboys (1972,  PG)
29
Red River (1948,  Unrated)
30
North to Alaska (1960,  Unrated)
31
Rio Lobo (1971,  G)
32
Coal Miner's Daughter (1980,  PG)
33
The Dukes of Hazzard (2005,  PG-13)
34
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
35
Smokey and the Bandit (1977,  PG)
36
Smokey and the Bandit II (1980,  PG)
37
Smokey and the Bandit, Pt. 3 (1983,  PG)
38
The Beverly Hillbillies (1993,  PG)
39
A Smoky Mountain Christmas (1986,  Unrated)
40
Steel Magnolias (1989,  PG)
41
The Best Little Whorehouse in Texas (1982,  R)
42
Forever Love (1998,  Unrated)
43
Larry the Cable Guy: Health Inspector (2006,  PG-13)
44
Cars (2006,  G)
45
Blue Collar Comedy Tour: The Movie (2003,  PG-13)
46
Blue Collar Comedy Tour: One for the Road (2006,  Unrated)
47
Larry The Cable Guy - Git-R-Done (2004,  Unrated)
48
Mater and the Ghostlight (2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments