My Favorite Movies


  Liv4des10e2's Rating My Rating
1
Tombstone (1993,  R)
Tombstone 5.0 Stars
~ONE OF MY ALLTIME FAVS~
Click to Rate
2
When a Man Loves a Woman (1994,  R)
When a Man Loves a Woman 5.0 Stars
one of my FAVS
Click to Rate
3
City of Angels (1998,  PG-13)
City of Angels 5.0 Stars
ANOTHER FAV
Click to Rate
4
The Guardian (2006,  PG-13)
The Guardian 4.5 Stars
it was pretty good
Click to Rate
5
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing 5.0 Stars
~NO WORDS ARE GOOD ENOUGH TO DESCRIBE THIS MOVIE~
Click to Rate
6
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Big Momma's House 4.5 Stars
funny as *(&^
Click to Rate
7
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
8
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
A Knight's Tale 5.0 Stars
~ONE OF MY FAVORITE MOVIES EVER~
Click to Rate
9
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
The Last Samurai (2003) 5.0 Stars
~WATCHED 3 TIMES THE NITE I BOUGHT IT~
Click to Rate
10
Last Dance (2002,  Unrated)
Click to Rate
11
For Love of the Game (1999,  PG-13)
For Love of the Game 5.0 Stars
~I ADORE KEVIN COSTNER~
Click to Rate
12
Rain Man (1988,  R)
Rain Man 5.0 Stars
~Raymond did u fart~
Click to Rate
13
Dragonfly (2002,  PG-13)
Dragonfly 5.0 Stars
better than AWESOME!!
Click to Rate
14
Top Gun (1986,  PG)
Top Gun 5.0 Stars
OMGee!!
Click to Rate
15
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
The Perfect Storm 5.0 Stars
1 of those u can watch over and over!!
Click to Rate
16
Captain Ron (1992,  PG-13)
Captain Ron 5.0 Stars
funny as sh!t
Click to Rate
17
Drop Dead Fred (1991,  PG-13)
Drop Dead Fred 5.0 Stars
~classic~
Click to Rate
18
The Mothman Prophecies (2002,  PG-13)
The Mothman Prophecies 5.0 Stars
~my dad worked at that plant on the river when the bridge collapsed~
Click to Rate
19
Stand by Me (1986,  R)
Stand by Me 5.0 Stars
~I'VE WATCHED THIS ABOUT A 1,000 TIMES WITH MY KIDS~
Click to Rate
20
Backdraft (1991,  R)
Click to Rate
21
Field of Dreams (1989,  PG)
Field of Dreams 5.0 Stars
~HE BUILT IT~
Click to Rate
22
Daredevil (2003,  PG-13)
Daredevil 5.0 Stars
~SUPER AWESOME~
Click to Rate
23
Orange County (2002,  PG-13)
Click to Rate
24
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
25
Batman (,  Unrated)
Click to Rate
26
Batman (1966) (,  Unrated)
Click to Rate
27
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
28
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
29
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
30
Batman Forever (1995,  PG-13)
Click to Rate
31
Batman: The Movie (1966,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments