My Favorite Movies
| LIVE2DRUM90476939's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
No Country for Old Men (2007, R) |
|
|
| 2 |
Things to Do in Denver When You're Dead (1978, R) |
|
|
| 3 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 4 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 5 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 6 |
Mad Max (1980, R) |
|
|
| 7 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 8 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 9 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 10 |
Hard Candy (2006, R) |
|
|
| 11 |
Platoon (1986, R) |
|
|
| 12 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 13 |
Trainspotting (1996, R) |
|
|
| 14 |
XXX (2002, PG-13) |
|
|
| 15 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
|
| 16 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 17 |
16 Blocks (2006, PG-13) |
|
|
| 18 |
Training Day (2001, R) |
|
|
| 19 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 20 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
|
| 21 |
Cube (1997, R) |
|
|
| 22 |
My Name Is Bill W. (1989, Unrated) |
|
|
| 23 |
Braveheart (1995, R) |
|


