Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Livefortodaycausethe's Rating My Rating
1
The Faculty (1998,  R)
Click to Rate
2
Three Kings (1999,  R)
Click to Rate
3
In the Army Now (1994,  PG)
Click to Rate
4
Aeon Flux (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
The Abyss (1989,  PG-13)
Click to Rate
6
Drumline (2002,  PG-13)
Click to Rate
7
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
8
The Pacifier (2005,  PG)
Click to Rate
9
Last Action Hero (1993,  PG-13)
Click to Rate
10
Twins (1988,  PG)
Click to Rate
11
Robots (2005,  PG)
Click to Rate
12
Supercross (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
Holes (2003,  PG)
Click to Rate
14
Eye See You (2002,  R)
Click to Rate
15
Zero Tolerance (1994,  Unrated)
Click to Rate
16
The Patriot (2000,  R)
Click to Rate
17
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
18
Double Dragon (1994,  PG-13)
Click to Rate
19
The Only Thrill (1997,  Unrated)
Click to Rate
20
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Walk the Line (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
Bad Apple (2004,  Unrated)
Click to Rate
23
Pavement (2002,  R)
Click to Rate
24
Backflash (2002,  R)
Click to Rate
25
Texas Rangers (2001,  PG-13)
Click to Rate
26
Tactical Assault (1998,  R)
Click to Rate
27
Fire in the Sky (1993,  PG-13)
Click to Rate
28
The Lost Boys (1987,  R)
Click to Rate
29
Spaced Invaders (1990,  PG)
Click to Rate
30
Connie And Carla (2004,  PG-13)
Click to Rate
31
Wimbledon (2004,  PG-13)
Click to Rate
32
Dogma (1999,  R)
Click to Rate
33
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
Click to Rate
34
Encino Man (1992,  PG)
Click to Rate
35
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
36
Cellular (2004,  PG-13)
Click to Rate
37
Van Helsing (2004,  PG-13)
Click to Rate
38
Hellboy (2004,  PG-13)
Click to Rate
39
Radio (2003,  PG)
Click to Rate
40
The Last Castle (2001,  R)
Click to Rate
41
Barnyard (2006,  PG)
Click to Rate
42
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
43
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
44
The Core (2003,  PG-13)
Click to Rate
45
Super Troopers (2001,  R)
Click to Rate
46
XXX (2002,  PG-13)
Click to Rate
47
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
48
Rent (2005,  PG-13)
Click to Rate
49
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
50
Harry and the Hendersons (1987,  PG)
Click to Rate
51
Silent Hill (2006,  R)
Click to Rate
52
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
53
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
Click to Rate
54
Hairspray (1988,  PG)
Click to Rate
55
Take the Lead (2006,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments