Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  livelikeyouweredieing's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
Twilight
best movie in the world!!!!!!!!!!!!!!!
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
the best of the best
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
every thing a good movie needs
4
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
one of a kind movie
5
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
greate just awesome
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
yes must see
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
a best of the best show off movie
8
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
9
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
just breath taking
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
nothing needs to be said
13
Sleepy Hollow (1999,  R)
14
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
15
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
16
Cry Baby (1990,  PG-13)
17
Platoon (1986,  R)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. livelikeyouweredieing
    livelikeyouweredieing posted 275 days ago

    this is my fav movies and they rock out loud!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!