Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  liz374268358's Rating My Rating
1
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
2
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
3
Be Cool (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
Blow (2001,  R)
Click to Rate
5
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate
6
The Boondock Saints (1999,  R)
Click to Rate
7
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
Dogma (1999,  R)
Click to Rate
9
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
10
House of D (,  Unrated)
Click to Rate
11
Superbad (2007,  R)
Click to Rate
12
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
Click to Rate
13
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
14
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) (2004,  R)
Click to Rate
15
Made (2001,  R)
Click to Rate
16
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
Click to Rate
17
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
Click to Rate
18
Iron Man (Ironman) (2008,  PG-13)
Click to Rate
19
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Click to Rate
20
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
21
Into the Wild (2007,  R)
Click to Rate
22
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
23
Things We Lost in the Fire (2007,  R)
Click to Rate
24
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
25
Old School (2003,  R)
Click to Rate
26
Envy (2004,  PG-13)
Click to Rate
27
Elf (2003,  PG)
Click to Rate
28
Journey to the End of the Night (2006,  Unrated)
Click to Rate
29
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
30
Exposing the Davinci Code (2005,  Unrated)
Click to Rate
31
Cronicas (2005,  R)
Click to Rate
32
There's Something About Mary (1998,  R)
Click to Rate
33
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
34
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments