My Favorite Movies


  1. lj1299
  2. chakadoll

pierce brosnan movies

  lj1299's Rating My Rating
1
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
Mamma Mia!
I love this movie..







i love it..
2
Die Another Day (2002,  PG-13)
Die Another Day
A superb one..
3
GoldenEye (1995,  PG-13)
GoldenEye
Whoaaaaa great one..
4
Tomorrow Never Dies (1997,  PG-13)
Tomorrow Never Dies
I love it..
5
The World Is Not Enough (1999,  PG-13)
The World Is Not Enough
Really good one.
6
After the Sunset (2004,  PG-13)
After the Sunset
great..
7
Quest For Camelot (1998,  G)
Quest For Camelot
love it..
8
The Mirror Has Two Faces (1997,  PG-13)
The Mirror Has Two Faces
love this lol..
9
Grey Owl (1999,  PG-13)
Grey Owl
great..
10
Live Wire (1992,  R)
Live Wire
You should watch this.
11
Murder 101 (1991,  PG-13)
Murder 101
whoaaaa
12
The Heist (1989,  R)
The Heist
hmmmmm lovely..
13
Nomads (1986,  R)
Nomads
terrific..
14
Dolphins (2000,  R)
Dolphins
love this one.
15
The Nephew (1999,  Unrated)
The Nephew
great..
16
The Seven Wonders of the Ancient World (1990,  Unrated)
The Seven Wonders of the Ancient World
You must see this..
17
The Human Face (2001,  Unrated)
The Human Face
hmmm lovely..
18
Don't Talk to Strangers (Dangerous Pursuit) (1994,  R)
Don't Talk to Strangers (Dangerous Pursuit)
like it..
19
Around the World in 80 Days (1989,  Unrated)
Around the World in 80 Days
whoahh if only i could, why not?
20
The Broken Chain (1993,  Unrated)
The Broken Chain
oh.. inspiring one
21
Hollywood Stories (2005,  Unrated)
Hollywood Stories
you must see this..
22
The Matador (2005,  R)
The Matador
great movie
23
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
fantastic and great movie..
24
Mars Attacks! (1996,  PG-13)
Mars Attacks!
i love it..

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments