My Favorite Movies


  lleites's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
2
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
3
Natural Born Killers (1994,  R)
Click to Rate
4
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
5
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
6
Seven (Se7en) (1995,  R)
Seven (Se7en) 5.0 Stars
Surprising ending.
Click to Rate
7
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
8
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
9
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
10
Saving Private Ryan (1998,  R)
Saving Private Ryan 5.0 Stars
The best war movie I've seen!
Click to Rate
11
The Talented Mr. Ripley (1999,  R)
Click to Rate
12
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
13
Miami Vice (2006,  R)
Click to Rate
14
Legends of the Fall (1994,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments