My Favorite Movies

  localopez164152918's Rating My Rating
1
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
2
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
3
Because I Said So (2007,  PG-13)
Click to Rate
4
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
5
The Rage: Carrie 2 (1999,  R)
Click to Rate
6
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
8
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Bend It Like Beckham (2002,  PG-13)
Click to Rate
10
Blade (1998,  R)
Click to Rate
11
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
13
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
14
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
15
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
16
Blade II (2002,  R)
Click to Rate
17
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
18
Cars (2006,  G)
Click to Rate
19
Crash (1997,  NC-17)
Click to Rate
20
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
22
Empire Records (1995,  PG-13)
Click to Rate
23
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
24
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
25
Hairspray (1988,  PG)
Click to Rate
26
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
27
Honey (2003,  PG-13)
Click to Rate
28
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
29
Little Nicky (2000,  PG-13)
Click to Rate
30
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
31
Monsters, Inc. (2001,  G)
Click to Rate
32
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
33
Mulan (1998,  G)
Click to Rate
34
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
Click to Rate
35
Nacho Libre (2006,  PG)
Click to Rate
36
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
37
Pitch Black (2000,  R)
Click to Rate
38
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Click to Rate
39
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
40
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
41
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
42
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
43
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
44
Scream (1996,  R)
Click to Rate
45
Shark Tale (2004,  PG)
Click to Rate
46
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
47
Sixteen Candles (2004,  PG)
Click to Rate
48
Take the Lead (2006,  PG-13)
Click to Rate
49
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
50
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
51
The Break-Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
52
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
53
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
Click to Rate
54
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
55
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
56
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
57
The Fifth Element (1997,  PG-13)
Click to Rate
58
The Grudge (2004,  Unrated)
Click to Rate
59
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
60
The Little Mermaid (1989,  G)
Click to Rate
61
The Longest Yard (2005,  PG-13)