Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lolakincks's Rating My Rating
1
Serenity (2005,  PG-13)
Serenity 5.0 Stars
/you need to see this and watch the show called Firefly
Click to Rate
2
The Fifth Element (1997,  PG-13)
Click to Rate
3
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
4
Camp (2003,  PG-13)
Click to Rate
5
Bubble Boy (2001,  PG-13)
Bubble Boy 5.0 Stars
If you like funny wierd you will love this movie.
Click to Rate
6
Saved! (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
The Producers (1968,  PG)
Click to Rate
8
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Hot Shots! (1991,  PG-13)
Click to Rate
10
Six Days, Seven Nights (1998,  PG-13)
Click to Rate
11
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
Click to Rate
13
Rat Race (2001,  PG-13)
Click to Rate
14
Before Sunrise (1995,  R)
Click to Rate
15
Before Sunset (2004,  R)
Click to Rate
16
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
18
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
20
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
21
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2 5.0 Stars
Good sequial
Click to Rate
22
The Little Mermaid (1989,  G)
Click to Rate
23
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
24
Aeon Flux (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
26
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
27
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
Click to Rate
28
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
29
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
30
Superman Returns (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
32
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
33
The Mummy (1999,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments