My Favorite Movies


  lolitadlores's Rating My Rating
1
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
2
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Pride and Prejudice
Beautiful movie
3
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Ever After - A Cinderella Story
one of my favorites....true love is the best and especially from the story of cinderella
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
5
The Mummy (1999,  PG-13)
6
Resident Evil (2002,  R)
7
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
8
The Grudge (2004,  PG-13)
9
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
10
The Wedding Date (2005,  PG-13)
11
Bandidas (2007,  PG-13)
12
House of Wax (2005,  R)
13
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
14
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
15
Underworld (2003,  R)
16
Underworld: Evolution (2006,  R)
17
Scary Movie (2000,  R)
18
Scary Movie 2 (2001,  R)
19
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
20
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
21
Aeon Flux (2005,  PG-13)
22
Clueless (1995,  PG-13)
23
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
24
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose (2000,  Unrated)
25
Dear Friends (2007,  Unrated)
Dear Friends
This is one of the best movie i have seen since Memoirs of a Geisha
26
Bishôjo Senshi Sailor Moon: Special Act (2004,  Unrated)
Bishôjo Senshi Sailor Moon: Special Act
this is my favorite of all time

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments