Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LollipopLollipop4's Rating My Rating
1
You Got Served (2004,  PG-13)
Click to Rate
2
You've Got Mail (1998,  PG)
Click to Rate
3
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
5
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
6
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
8
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
9
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
10
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
11
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
12
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
13
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
14
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
15
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
16
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
17
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
18
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
19
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
20
Beauty and the Beast (1991,  G)
Click to Rate
21
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
22
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
23
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
24
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
25
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
26
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
27
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
28
Crank (2006,  R)
Click to Rate
29
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
30
Date Movie (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
32
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
33
Dreamgirls (2006,  PG-13)
Click to Rate
34
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
35
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
36
Fargo (1996,  R)
Click to Rate
37
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
38
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
39
Friday (1995,  R)
Click to Rate
40
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
41
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
Click to Rate
42
Grandma's Boy (2006,  R)
Click to Rate
43
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
44
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
45
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
46
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
47
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
48
Honey (2003,  PG-13)
Click to Rate
49
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
50
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
51
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
52
Just Friends (2005,  PG-13)
Click to Rate
53
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
54
King Kong (2005) (2005,  PG-13)