Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lollykichellenumber3's Rating My Rating
1
Mary Poppins (1964,  G)
Click to Rate
2
Deliver Us from Eva (2003,  R)
Click to Rate
3
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
Click to Rate
5
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
6
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
8
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
9
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
10
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
12
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
13
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
14
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
18
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
19
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
20
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
The Princess Diaries (2001,  G)
Click to Rate
23
The Swan Princess: Escape from Castle Mountain (,  G)
Click to Rate
24
The Swan Princess (1995,  G)
Click to Rate
25
The Swan Princess: The Mystery of the Enchanted Kingdom (1998,  G)
Click to Rate
26
A Little Princess (1995,  G)
Click to Rate
27
Heidi (1937,  G)
Click to Rate
28
Curly Top (1935,  Unrated)
Click to Rate
29
Our Little Girl (1935,  PG)
Click to Rate
30
Little Princess (1939,  G)
Click to Rate
31
Poor Little Rich Girl (1936,  G)
Click to Rate
32
The Matchmaker (1958,  Unrated)
Click to Rate
33
Curious George (2006,  G)
Click to Rate
34
Curious George: Goes to the Doctor and Lends a Helping Hand (2008,  Unrated)
Click to Rate
35
Curious George Takes a Job and More Monkey Business (2007,  Unrated)
Click to Rate
36
Curious George Comes to America (2005,  Unrated)
Click to Rate
37
Curious George Goes to the Hospital (2005,  Unrated)
Click to Rate
38
Curious George Rides a Bike... and More Tales of Mischief (2004,  Unrated)
Click to Rate
39
Atlantis (1991,  Unrated)
Click to Rate
40
Atlantis - The Lost Empire (2001,  PG)
Click to Rate
41
Atlantis - Milo's Return (2003,  G)
Click to Rate
42
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
43
Shrek the Halls (2007,  Unrated)
Click to Rate
44
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
45
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
46
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
47
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Click to Rate
48
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments