My Favorite Movies


  lolobirthday's Rating My Rating
1
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
2
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
Click to Rate
3
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
4
High School Musical 4 (2009,  Unrated)
Click to Rate
5
Rock 'N' Roll High School Forever (1991,  PG-13)
Click to Rate
6
Gymnaslærer Pedersen (Pedersen: High-School Teacher) (2006,  Unrated)
Click to Rate
7
High School Hellcats (1958,  Unrated)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2001,  Unrated)
Click to Rate
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Click to Rate
14
Harry Potter in the Hood (2007,  Unrated)
Click to Rate
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
16
Miss Potter (2007,  PG)
Click to Rate
17
Titanic (1994,  Unrated)
Click to Rate
18
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
19
Titanic (1953,  Unrated)
Click to Rate
20
Titanic (1943,  Unrated)
Click to Rate
21
Behind the Mask: The Story of the People Who Risk Everything to Save Animals (2008,  Unrated)
Click to Rate
22
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2007,  R)
Click to Rate
23
Mask of Death (1996,  Unrated)
Click to Rate
24
Mask of Vengeance (1980,  Unrated)
Click to Rate
25
Mask of Diijon (1946,  Unrated)
Click to Rate
26
Bionicle - Mask Of Light (2003,  PG)
Click to Rate
27
Son of the Mask (2005,  PG)
Click to Rate
28
Once Upon a Time in Cuba (2005,  Unrated)
Click to Rate
29
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Click to Rate
30
A Question of Faith (2001,  PG)
Click to Rate
31
Steamboat Willie (1928,  Unrated)
Click to Rate
32
Pinocchio - Walt Disney (1940,  G)
Click to Rate
33
Fantasia (1940,  G)
Click to Rate
34
Face to Face (2002,  Unrated)
Click to Rate
35
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
36
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
37
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
38
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
39
Scary Movie 5 (2008,  Unrated)
Click to Rate
40
Gabal (The Wig) (Scary Hair) (2005,  Unrated)
Click to Rate
41
The Fever (2007,  Unrated)
Click to Rate
42
Shark Tale (2004,  PG)
Click to Rate
43
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
44
True Women (1997,  PG-13)
Click to Rate
45
Alexander (2004,  R)
Click to Rate
46
We Are the Future (2006,  Unrated)
Click to Rate
47
Girl, Interrupted (1999,  R)
Click to Rate
48
Kung Fu Panda (2008,  PG)
Click to Rate
49
A Mighty Heart (2007,  R)
Click to Rate
50
The Loves of Ondine (1968,  Unrated)
Click to Rate
51
Punish Me (2005,  Unrated)
Click to Rate
52
Mama Flora's Family (1999,  Unrated)
Click to Rate
53
The Enemy (2001,  R)
Click to Rate
54
Nothing Lasts Forever (1984,  PG)
Click to Rate
55
The Full Monty (1997,  R)
Click to Rate
56
The Man with One Red Shoe (1985,  PG)
Click to Rate
57
Paparazzi (2004,  PG-13)
Click to Rate
58
The Love Letter (1999,  PG-13)
Click to Rate
59
RocknRolla (2008,  R)
Click to Rate