My Favorite Movies


  lombardimaurizio's Rating My Rating
1
No Country for Old Men (2007,  R)
Click to Rate
2
Blade Runner (1982,  R)
Click to Rate
3
Alien (1979,  R)
Click to Rate
4
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
5
Heat (1995,  R)
Click to Rate
6
Mystic River (2003,  R)
Click to Rate
7
Gone Baby Gone (2007,  R)
Click to Rate
8
Into the Wild (2007,  R)
Click to Rate
9
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
10
The Party (1968,  PG)
Click to Rate
11
Once Upon a Time in America (1984,  R)
Click to Rate
12
Shaft (2000,  R)
Click to Rate
13
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) (2005,  Unrated)
Click to Rate
14
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
15
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
The Pink Panther (,  Unrated)
Click to Rate
18
The Pink Panther Strikes Again (1976,  PG)
Click to Rate
19
The Revenge of the Pink Panther (1978,  PG)
Click to Rate
20
The Return of the Pink Panther (1975,  G)
Click to Rate
21
1 Giant Leap (2002,  Unrated)
Click to Rate
22
Vertigo (1958,  PG)
Click to Rate
23
Agata and the Storm (Agata e la tempesta) (2004,  Unrated)
Click to Rate
24
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
25
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
26
V for Vendetta (2006,  R)
Click to Rate
27
The Departed (2006,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments