Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
The Bond Films
by
Tanya
Series: James Bond
by
Jake
James Bond
by
Wes
James Bond
by
NoneOfYour
My Favorite Movies number 4
by
Eric
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Lonnie
Lonnie64468818's Rating
My Rating
1
Die Another Day
(2002, PG-13)
2
The World Is Not Enough
(1999, PG-13)
3
13 Curses
(2003, NC-17)
4
13 Going on 30 (Suddenly 30)
(2004, PG-13)
5
13 Seconds
(, R)
6
13th Child: Legend of the Jersey Devil
(2002, R)
7
15 Minutes
(2001, R)
8
30 Days of Night
(2007, R)
9
187
(1997, R)
10
18 Fingers of Death
(2006, Unrated)
11
1941
(1979, PG)
12
28 Days
(2000, PG-13)
13
28 Days Later
(2003, R)
14
Three Days of the Condor
(1975, R)
15
Three...Extremes (Saam gaang yi)
(2005, R)
16
3: The Dale Earnhardt Story
(2004, Unrated)
17
300
(2007, R)
18
3 A.M.
(2008, Unrated)
19
3000 Miles to Graceland
(2001, R)
20
The 40 Year Old Virgin
(2005, R)
21
5ive Days to Midnight
(2004, Unrated)
22
61*
(2001, Unrated)
23
7 Seconds
(2005, R)
24
A Beautiful Mind
(2001, PG-13)
25
About a Boy
(2002, PG-13)
26
A Bronx Tale
(1993, R)
27
A Guy Thing
(2003, PG-13)
28
A History of Violence
(2005, R)
29
A Lot Like Love
(2005, PG-13)
30
A Love Song for Bobby Long
(2004, R)
31
A Low Down Dirty Shame
(1994, R)
32
Million to Juan
(1994, PG)
33
A Murder of Crows
(1999, R)
34
A Night in Compton
(2004, Unrated)
35
A Nightmare on Elm Street
(1984, R)
36
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge
(1985, R)
37
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
(1987, R)
38
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
(1988, R)
39
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
(1989, R)
40
A Nightmare on Elm Street (2010)
(2009, Unrated)
41
A Perfect Murder
(1998, R)
42
A Piece of Eden
(2000, Unrated)
43
Tale of Two Sisters
(1989, R)
44
A Time to Kill
(1996, R)
45
Abandon
(2002, PG-13)
46
About Last Night...
(1986, R)
47
Above the Law
(1988, R)
48
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
49
Action Jackson
(1988, R)
50
Adaptation
(2002, R)
51
Affliction
(1999, R)
52
After the Sunset
(2004, PG-13)
53
Against the Ropes
(2004, PG-13)
54
Agnes of God
(1985, PG-13)
55
Air Bud
(1997, PG)
56
Akira
(1988, R)
57
Alexander
(2004, R)
58
The Man Who Knew Too Much
(1956, PG)
59
The 39 Steps (1935)
(1978, Unrated)
60
The Man Who Knew Too Much
(1934, Unrated)