Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Loodaloo257092542's Rating My Rating
1
Scotland, PA. (2002,  R)
Click to Rate
2
I Heart Huckabees (2004,  R)
Click to Rate
3
Apocalypse Now (1979,  R)
Click to Rate
4
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
5
Being John Malkovich (1999,  R)
Click to Rate
6
The Jerk (1979,  R)
Click to Rate
7
Zero Effect (1997,  R)
Click to Rate
8
Fargo (1996,  R)
Click to Rate
9
Requiem for a Dream (2000,  R)
Click to Rate
10
Clay Pigeons (1998,  R)
Click to Rate
11
The Outsiders (1983,  PG)
Click to Rate
12
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
13
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
14
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
15
Total Recall (1990,  R)
Click to Rate
16
Where the Buffalo Roam (1980,  R)
Click to Rate
17
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
Click to Rate
18
Cube (1997,  R)
Click to Rate
19
Uncle Buck (1989,  PG)
Click to Rate
20
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
21
Daffy Duck's Movie: Fantastic Island (1983,  Unrated)
Click to Rate
22
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
23
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
24
Casablanca (1942,  Unrated)
Click to Rate
25
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
26
Xtro (1983,  R)
Click to Rate
27
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
28
Ben-Hur (1959,  G)
Click to Rate
29
The Other Sister (1999,  PG-13)
Click to Rate
30
American History X (1998,  R)
Click to Rate
31
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
Click to Rate
32
Brother's Keeper (1992,  Unrated)
Click to Rate
33
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
Click to Rate
34
SAVANNAH SMILES (1982,  G)
Click to Rate
35
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
36
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
Click to Rate
37
Phantom of the Mall: Eric's Revenge (1989,  R)
Click to Rate
38
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
39
Steel Magnolias (1989,  PG)
Click to Rate
40
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
41
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
42
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
43
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
44
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments