Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LookUpGetUpDon39tEve's Rating My Rating
1
Price of Glory (2000,  PG-13)
Click to Rate
2
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
3
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Man on Fire (2004,  R)
Click to Rate
5
Training Day (2001,  R)
Click to Rate
6
John Q (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
8
Romeo Must Die (2000,  R)
Click to Rate
9
Exit Wounds (2001,  R)
Click to Rate
10
Unleashed (,  Unrated)
Click to Rate
11
How High (2001,  R)
Click to Rate
12
Cradle 2 the Grave (2003,  R)
Click to Rate
13
A Time to Kill (1996,  R)
Click to Rate
14
The Pest (1996,  PG-13)
Click to Rate
15
The One (2001,  PG-13)
Click to Rate
16
The Defender (,  Unrated)
Click to Rate
17
Long xing tian xia (The Master) (1989,  R)
Click to Rate
18
Kiss of the Dragon (2001,  R)
Click to Rate
19
He Got Game (1998,  R)
Click to Rate
20
Out of Time (2003,  PG-13)
Click to Rate
21
Malcolm X (1992,  PG-13)
Click to Rate
22
Murder on a Sunday Morning (2001,  Unrated)
Click to Rate
23
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
Click to Rate
24
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
My Cousin Vinny (1992,  R)
Click to Rate
26
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
Click to Rate
27
Walking Tall (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
Backstage(2000) (2000,  R)
Click to Rate
29
All About the Benjamins (2002,  R)
Click to Rate
30
Welcome Home Roscoe Jenkins (2008,  PG-13)
Click to Rate
31
The Wood (1999,  R)
Click to Rate
32
Higher Learning (1994,  R)
Click to Rate
33
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
34
We Own the Night (2007,  R)
Click to Rate
35
Ransom (1996,  R)
Click to Rate
36
Three Kings (1999,  R)
Click to Rate
37
Under Siege (1992,  R)
Click to Rate
38
Urban Justice (Renegade Justice) (1996,  R)
Click to Rate
39
Double Take (2001,  PG-13)
Click to Rate
40
Mystic River (2003,  R)
Click to Rate
41
Street Kings (2008,  R)
Click to Rate
42
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
43
Rambo (Rambo IV) (2008,  R)
Click to Rate
44
Lethal Weapon (1987,  R)
Click to Rate
45
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
Click to Rate
46
Lethal Weapon 3 (1992,  R)
Click to Rate
47
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
Click to Rate
48
Eddie Murphy Delirious (1983,  Unrated)
Click to Rate
49
Eddie Murphy Raw (1987,  R)
Click to Rate
50
George Lopez: America's Mexican (2007,  Unrated)
Click to Rate
51
George Lopez - Why You Crying? (2005,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments