Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by Loren
Inventory
Wanted
View All Loren's Lists
Related Lists
dvd collection continued
by
jessie
janeysarah16's new List
by
sarah
alanamohammed1's new List
by
alana
Glitters
by
Gemma
carolynbriones's new List
by
Carolyn
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Loren
lorenlinkin's Rating
My Rating
1
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
2
The Mask
(1994, PG-13)
3
Bruce Almighty
(2003, PG-13)
4
Dumb and Dumber
(1994, PG-13)
5
Me, Myself & Irene
(2000, R)
6
Liar Liar
(1997, PG-13)
7
Fun With Dick and Jane
(2005, PG-13)
8
The Number 23
(2007, R)
9
Click
(2006, PG-13)
10
The Waterboy
(1998, PG-13)
11
The Longest Yard
(2005, PG-13)
12
Little Nicky
(2000, PG-13)
13
Big Daddy
(1999, PG-13)
14
The Animal
(2001, PG-13)
15
The Benchwarmers
(2006, PG-13)
16
The Hot Chick
(2002, PG-13)
17
Independence Day
(1996, PG-13)
18
Hitch
(2005, PG-13)
19
Bad Boys II
(2003, R)
20
I Am Legend
(2007, PG-13)
21
Men in Black
(1997, PG-13)
22
I, Robot
(2004, PG-13)
23
Shrek
(2001, PG)
24
Austin Powers - International Man of Mystery
(1997, PG-13)
25
Home Alone
(1990, PG)
26
Without A Paddle
(2004, PG-13)
27
Rat Race
(2001, PG-13)
28
Bean
(1997, PG-13)
29
Bedazzled
(2000, PG-13)
30
The Mummy
(1999, PG-13)
31
Jumanji
(1995, PG)
32
Rush Hour
(1998, PG-13)
33
Shanghai Noon
(2000, PG-13)
34
Wedding Crashers
(2005, R)
35
Cars
(2006, G)
36
Grease
(1978, PG)
37
Starsky & Hutch
(2004, PG-13)
38
There's Something About Mary
(1998, R)
39
Zoolander
(2001, PG-13)
40
Along Came Polly
(2004, PG-13)
41
Madagascar
(2005, PG)
42
Dodgeball - A True Underdog Story
(2004, PG-13)
43
The Break-Up
(2006, PG-13)
44
Joe Somebody
(2001, PG)
45
American Pie
(1999, R)
46
Harold & Kumar Go to White Castle
(2004, R)
47
Epic Movie
(2007, PG-13)
48
Scary Movie
(2000, R)
49
White Chicks
(2004, PG-13)
50
Kung Pow! Enter the Fist
(2002, PG-13)
51
Lady in the Water
(2006, PG-13)
52
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
53
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D)
(1993, PG)
54
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
(2007, R)
55
Tim Burton's Corpse Bride
(2005, PG)
56
Secret Window
(2004, PG-13)
57
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
58
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
(2001, PG-13)
59
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
(2005, PG-13)
Freaking sweet