My Favorite Movies
| LorenzoVampirelover2's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Lake House (2006, PG) |
|
|
| 2 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 3 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
|
| 4 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
|
| 5 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 6 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 7 |
Bad Boys (1995, R) |
|
|
| 8 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 9 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 10 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 12 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
|
| 13 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 14 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
|
| 15 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |
|
|
| 17 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
|
| 18 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 19 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 20 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 21 |
Con Air (1997, R) |
|
|
| 22 |
Constantine (2005, R) |
|
|
| 23 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
|
| 24 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 25 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
|
| 26 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
|
| 27 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 28 |
Disney's Aladdin (1992, G) |
|
|
| 29 |
Dreamgirls (2006, PG-13) |
|
|
| 30 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 31 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 32 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 33 |
Eragon (2006, PG) |
|
|
| 34 |
Face/Off (1997, R) |
|
|
| 35 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 36 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 37 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 38 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 39 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
|
| 40 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
|
| 41 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 42 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
|
| 43 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
|
| 44 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 45 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 46 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
|
| 47 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 48 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 49 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 50 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
|
| 51 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
|
| 52 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 53 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
|
| 54 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
|
| 55 |
Indiana Jones and the Last Crusade (1989, PG-13) |
|
|
| 56 |
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984, PG) |
|
|
| 57 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 58 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 59 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
|
| 60 |


