My Favorite Movies
| lorjoy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 2 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 3 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 4 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Hook (1991, PG) |
|
| 6 |
Twister (1996, PG-13) |
|
| 7 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 8 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 9 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 10 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 11 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |












