My Favorite Movies
| LosDiggityAKAMUSCLES's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Antwone Fisher (2002, PG-13) |
|
| 2 |
A Guy Thing (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Balls of Fury (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Godfather (2006, Unrated) |
|
| 5 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 6 |
D.C. Cab (1983, R) |
|
| 7 |
Moving Violations (1985, PG-13) |
|
| 8 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 9 |
My Family (1995, R) |
|
| 10 |
La Bamba (1987, PG-13) |
|
| 11 |
Bachelor Party (1984, R) |
|
| 12 |
Accepted (2006, PG-13) |
|
| 13 |
Superbad (2007, R) |
|
| 14 |
Hot Rod (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Hoodwinked (2005, PG) |
|
| 16 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 17 |
Tombstone (1993, R) |
|
| 18 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 19 |
Rosewood (1997, R) |
|
| 20 |
Repossessed (1990, PG-13) |
|
| 21 |
Freaked (1993, PG-13) |
|
| 22 |
Pros and Cons (2001, R) |
|
| 23 |
Real Men (1987, PG-13) |
|
| 24 |
For Keeps (1988, PG-13) |
|
| 25 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 26 |
Munchies (1987, PG) |
|
| 27 |
High School High (1996, PG-13) |
|
| 28 |
Just Another Girl on the I.R.T. (1993, R) |
|
| 29 |
The Wanderers (1973, R) |
|
| 30 |
Revenge of the Nerds (1984, R) |
|
| 31 |
American History X (1998, R) |
|
| 32 |
Flight of the Navigator (1986, PG) |
|
| 33 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 34 |
Grumpy Old Men (1993, PG-13) |
|
| 35 |
Out to Sea (1997, PG-13) |
|
| 36 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 37 |
Daddy's Little Girls (2007, PG-13) |
|
| 38 |
Let's Go To Prison (2006, R) |
|
| 39 |
Illegal Tender (2007, R) |
|
| 40 |
Up in Smoke (1978, R) |
|
| 41 |
Hook (1991, PG) |
|
| 42 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
| 43 |
Half Baked (1998, R) |
|
| 44 |
Kingpin (1996, PG-13) |
|
| 45 |
Stuck On You (2003, PG-13) |
|
| 46 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 47 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 48 |
Spiderman (1990, Unrated) |
|
| 49 |
Silver Bullet (1985, R) |
|
| 50 |
Road Trip (2000, R) |
|
| 51 |
Eurotrip (2003, R) |
|
| 52 |
An American Tail (1986, G) |
|
| 53 |
Brain Donors (1992, PG) |
|
| 54 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 55 |
United 93 (2006, R) |
|
| 56 |
Spy Hard (1996, PG-13) |
|
| 57 |
Wrongfully Accused (1998, PG-13) |
|
| 58 |
Secondhand Lions (2003, PG) |
|
| 59 |
Weird Science (1985, PG-13) |
|
| 60 |
Flowers in the Attic (1987, PG-13) |
|
| 61 |
John Q (2002, PG-13) |
|
| 62 |
Mississippi Burning (1988, R) |
|
| 63 |
Ski Patrol (1990, PG) |
|
| 64 |
World Trade Center (2006, PG-13) |































































