My Favorite Movies


  lostanddeadinside117's Rating My Rating
1
Audition (Ôdishon) (1999,  R)
Click to Rate
2
Friday the 13th (1980,  R)
Click to Rate
3
Dog Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
4
Hellboy (2004,  PG-13)
Click to Rate
5
Dead Birds (2004,  R)
Click to Rate
6
Ginger Snaps (2000,  R)
Click to Rate
7
Night of the Demons (1988,  R)
Click to Rate
8
Demons (1985,  Unrated)
Click to Rate
9
Donnie Darko: Production Diary (2004,  R)
Click to Rate
10
Zombi 2 (Zombie) (1980,  R)
Click to Rate
11
Saw (2004,  R)
Click to Rate
12
From Hell (2001,  R)
Click to Rate
13
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
14
Super Troopers (2001,  R)
Click to Rate
15
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001,  R)
Click to Rate
16
Slaughterhouse (1987,  R)
Click to Rate
17
The Raven (1963,  G)
Click to Rate
18
Opera (1987,  Unrated)
Click to Rate
19
The Return of the Living Dead (1985,  R)
Click to Rate
20
Alien Resurrection (1997,  R)
Click to Rate
21
Apt Pupil (1998,  R)
Click to Rate
22
Army of Darkness (1993,  R)
Click to Rate
23
May (2003,  R)
Click to Rate
24
Hellraiser (1987,  R)
Click to Rate
25
Silent Night, Deadly Night (1984,  R)
Click to Rate
26
Nightbreed (1990,  R)
Click to Rate
27
Maniac! (1980,  Unrated)
Click to Rate
28
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
29
The Deer Hunter (1978,  R)
Click to Rate
30
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
31
Platoon (1986,  R)
Click to Rate
32
Chopping Mall (Killbots) (1986,  R)
Click to Rate
33
Dolls (1987,  R)
Click to Rate
34
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) (2003,  R)
Click to Rate
35
Natural Born Killers (1994,  R)
Click to Rate
36
Wolf Creek (2005,  R)
Click to Rate
37
House of 1000 Corpses (2003,  R)
Click to Rate
38
Night of the Living Dead (1990,  R)
Click to Rate
39
The People Under The Stairs (1991,  R)
Click to Rate
40
August Underground's Mordum (2003,  Unrated)
Click to Rate
41
Zombie Honeymoon (2004,  Unrated)
Click to Rate
42
I, Zombie (1999,  Unrated)
Click to Rate
43
Sleepaway Camp (1983,  R)
Click to Rate
44
NFL: Brett Favre Forever (,  Unrated)
Click to Rate
45
Ikisudama (Shadow of the Wraith) (Campus Ghost Stories) (2001,  Unrated)
Click to Rate
46
Gozu (Gokudô kyôfu dai-gekijô: Gozu) (2003,  R)
Click to Rate
47
Pink Flamingos (1972,  NC-17)
Click to Rate
48
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Click to Rate
49
The Locals (Dead People) (2003,  Unrated)
Click to Rate
50
Deep Red (1975,  R)
Click to Rate
51
The Bride of Frankenstein (1935,  Unrated)
Click to Rate
52
Young Frankenstein (1974,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments