My Favorite Movies
| lotoney's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blade Runner (1982, R) |
|
| 2 |
Sin City (2005, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 4 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
| 5 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 6 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 7 |
No Way Out (1987, R) |
|
| 8 |
Alien (1979, R) |
|
| 9 |
Scarface (1983, R) |
|
| 10 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 11 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 12 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 13 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 14 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 15 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 16 |
Event Horizon (1997, R) |
|
| 17 |
Blue Velvet (1986, R) |
|
| 18 |
Brazil (1985, R) |
|
| 19 |
Deep Cover (1992, R) |



















