Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  loveangelsofjesus's Rating My Rating
1
The Passion of the Christ (2004,  R)
2
Kangaroo Jack (2003,  PG)
3
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
4
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
5
Ghost Ship (2002,  R)
6
Batman (1989,  PG-13)
7
Ghost (1990,  R)
8
The Matrix (1999,  R)
9
The Matrix Reloaded (2003,  R)
10
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003,  PG-13)
11
The Terminator (1984,  R)
12
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
13
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
14
Braveheart (1995,  R)
15
Mad Max 2 (The Road Warrior) (1981,  R)
16
What Women Want (2001,  PG-13)
17
Signs (2002,  PG-13)
18
Forever Young (1992,  PG)
19
Lethal Weapon (1987,  R)
20
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
21
Lethal Weapon 3 (1992,  R)
22
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
23
Mad Max (1979,  R)
24
Ransom (1996,  R)
25
Mad Max Beyond Thunderdome (Mad Max 3) (1985,  PG-13)
26
Pet Sematary (1989,  R)
27
Pet Sematary Two (1992,  R)
28
The Marine (2006,  PG-13)
The Marine
Great movie, lots of action and John Cena is fantastic in this movie.
29
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet
Great movie, and very funny. A must see.
30
See No Evil (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments