My Favorite Movies
| lovely845's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 2 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 3 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 4 |
Titanic (1953, Unrated) |
|
|
| 5 |
Crossroads (2002, PG-13) |
|
|
| 6 |
Traci Townsend (2005, Unrated) |
|
|
| 7 |
Raise the Titanic (1980, PG) |
|
|
| 8 |
Titanic Revealed (2004, Unrated) |
|
|
| 9 |
Titanic (1943, Unrated) |
|
|
| 10 |
Titanic (1996, PG-13) |
|
|
| 11 |
Goth (2003, Unrated) |
|
|
| 12 |
The Wild Blue Yonder (2005, Unrated) |
|
|
| 13 |
Texas Chainsaw Massacre: A Family Portrait (1988, Unrated) |
|
|
| 14 |
Session 9 (2001, R) |
|
|
| 15 |
Brad Stine - Conservative Unleashed (, Unrated) |
|
|
| 16 |
Leaving Metropolis (2002, Unrated) |
|
|
| 17 |
Species III (2004, R) |
|
|
| 18 |
This Matter of Marriage (1998, Unrated) |
|
|
| 19 |
Second to Die (2001, R) |
|
|
| 20 |
Samson (, Unrated) |
|
|
| 21 |
The Wandering Soul Murder (2001, Unrated) |
|
|
| 22 |
A Colder Kind of Death (2001, Unrated) |
|
|
| 23 |
Brad Pitt: Hollywood Hunk (1999, Unrated) |
|
|
| 24 |
Black Out (1996, R) |
|
|
| 25 |
Babel (2006, R) |
|
|
| 26 |
Sherrybaby (2006, R) |
|
|
| 27 |
The Plague (2006, R) |
|
|
| 28 |
Shut Up And Kiss Me (2003, Unrated) |
|
|
| 29 |
Shadows In The Sun (The Shadow Dancer) (2005, Unrated) |
|
|
| 30 |
Vlad (2003, R) |
|
|
| 31 |
The Hazing (Dead Scared) (2004, R) |
|
|
| 32 |
Happy Campers (2001, Unrated) |
|
|
| 33 |
The Journeyman (2001, R) |
|
|
| 34 |
Christina's House (2000, R) |
|
|
| 35 |
Casper (1995) (1995, PG) |
|
|
| 36 |
Bushwhacked (1995, PG-13) |
|
|
| 37 |
Hangfire (1991, R) |
|
|
| 38 |
The Seven Magnificent Gladiators (I Sette magnifici gladiatori) (1983, PG) |
|
|
| 39 |
The Island (1980, R) |
|
|
| 40 |
Echoboom (, Unrated) |
|
|
| 41 |
Cutting Class (1989, R) |
|
|
| 42 |
Sybil (1976, Unrated) |
|
|
| 43 |
The Plague (, Unrated) |
|
|
| 44 |
Seven Years in Tibet (1997, PG-13) |
|
|
| 45 |
Troy (2004, R) |
|
|
| 46 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004, PG) |
|
|
| 47 |
Me and You and Everyone We Know (2005, R) |
|
|
| 48 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
|
| 49 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 50 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 51 |
The Mexican (2001, R) |
|
|
| 52 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|


