My Favorite Movies
| lovelyshy20042005's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Vivah (2006, Unrated) |
|
|
| 2 |
Ta Ra Rum Pum (2007, Unrated) |
|
|
| 3 |
Hum Tum (2004, Unrated) |
|
|
| 4 |
Chalte Chalte (2003, Unrated) |
|
|
| 5 |
Tere Naam (2003, Unrated) |
|
|
| 6 |
Humko Tumse Pyaar Hai (2006, Unrated) |
|
|
| 7 |
Partner (2007, Unrated) |
|
|
| 8 |
Mujhse Dosti Karoge (2002, Unrated) |
|
|
| 9 |
Kuch Kuch Hota Hai (1998, Unrated) |
|
|
| 10 |
Baabul (2006, Unrated) |
|
|
| 11 |
Kabhi Alvida Naa Kehna (2006, Unrated) |
|
|
| 12 |
Chori Chori Chupke Chupke (2001, Unrated) |
|
|
| 13 |
None Shall Escape (1944, Unrated) |
|
|
| 14 |
Jab We Met (2007, Unrated) |
|


