My Favorite Movies


  1. LOVINGAUSTRALIA4EVA
  2. Martin

Give list a short description

  LOVINGAUSTRALIA4EVA's Rating My Rating
1
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
2
Evil Dead 2 (1987,  R)
Click to Rate
3
The Time Machine (1960,  G)
Click to Rate
4
The Fifth Element (1997,  PG-13)
Click to Rate
5
The Passion of the Christ (2004,  R)
Click to Rate
6
The Messenger: The Story of Joan of Arc (1999,  R)
Click to Rate
7
Army of Darkness (1993,  R)
Click to Rate
8
The Evil Dead (1982,  NC-17)
Click to Rate
9
The NeverEnding Story (1984,  PG)
Click to Rate
10
Apocalypto (2006,  R)
Click to Rate
11
Cinderella Man (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
Life Is Beautiful (La Vita č bella) (1998,  PG-13)
Click to Rate
13
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Ultraviolet (2006,  PG-13)
Ultraviolet 5.0 Stars
I love Milla in this film, movie, película! Lol :p
Click to Rate
15
MacGyver: Lost Treasure of Atlantis (1994,  Unrated)
Click to Rate
16
The Beastmaster (1982,  PG)
Click to Rate
17
Lethal Weapon (1987,  R)
Click to Rate
18
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
19
Conan the Barbarian (1982,  R)
Click to Rate
20
The Good, the Bad and the Ugly (1967,  R)
Click to Rate
21
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
22
Bean (1997,  PG-13)
Bean 4.0 Stars
Love him so much :p
Click to Rate
23
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
Click to Rate
24
A Sound of Thunder (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
26
The X-Files: The Unopened File (1996,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments