Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. lovsummergirl94
  2. Sridevi

Give list a short description

  lovsummergirl94's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
AWESOME!
Click to Rate
2
The Mask (1994,  PG-13)
The Mask 5.0 Stars
SOOO FUNNY!
Click to Rate
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets 5.0 Stars
GOOD
Click to Rate
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 5.0 Stars
GOOD!
Click to Rate
5
Madagascar (2005,  PG)
Madagascar 5.0 Stars
LOL!!! OMG SOO FUNNY!
Click to Rate
6
The Mummy (1999,  PG-13)
The Mummy 5.0 Stars
Scary and kool!
Click to Rate
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
AWESOME!
Click to Rate
8
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory 5.0 Stars
OMG THIS IS AWESOME!
Click to Rate
9
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
King Kong (2005) 5.0 Stars
KOOL!!!!
Click to Rate
10
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
So sad, awww =[[[[
Click to Rate
11
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring 5.0 Stars
SCARY DUDE!!!!
Click to Rate
12
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian Want To See
Awesome!!! I LOVED IT!
Click to Rate
13
National Treasure (2004,  PG)
National Treasure 4.5 Stars
sooo kool!
Click to Rate
14
Jaws (1975,  PG)
Jaws 4.5 Stars
Wow
Click to Rate
15
War of the Worlds (2005,  PG-13)
War of the Worlds 4.5 Stars
WOW
Click to Rate
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 4.5 Stars
Adventurous and enthralling!
Click to Rate
17
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow 4.5 Stars
SOO KOOL!
Click to Rate
18
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
The Forbidden Kingdom 4.5 Stars
Awesome Kung-fu!
Click to Rate
19
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 4.5 Stars
Adventurous!!
Click to Rate
20
Baby Mama (2008,  PG-13)
Baby Mama Want To See
It was HILARIOUS!
Click to Rate
21
Monsters, Inc. (2001,  G)
Monsters, Inc. 4.0 Stars
cute
Click to Rate
22
Cinderella (1950,  G)
Cinderella 4.0 Stars
cute
Click to Rate
23
Home Alone (1990,  PG)
Home Alone 4.0 Stars
aww
Click to Rate
24
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
Dr. Dolittle 4.0 Stars
LOL!
Click to Rate
25
Grease (1978,  PG)
Grease 4.0 Stars
Good.
Click to Rate
26
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story 4.0 Stars
Awww!
Click to Rate
27
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock 4.0 Stars
kool!
Click to Rate
28
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith 4.0 Stars
LOL!
Click to Rate
29
Mad Money (2008,  PG-13)
Mad Money 4.0 Stars
Lol!
Click to Rate
30
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
What Happens in Vegas Want To See
Hilarious!
Click to Rate
31
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 4.0 Stars
Loved it!!
Click to Rate

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. lovsummergirl94
    lovsummergirl94 posted 186 days ago

    These are my fav movies!!