My Favorite Movies
| lozheartsDAVIDSBabyG's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Dumbo (1941, G) |
|
|
| 2 |
The Fox and the Hound (1981, G) |
|
|
| 3 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Rescuers Down Under (1990, G) |
|
|
| 5 |
Beauty and the Beast (1986, G) |
|
|
| 6 |
Newsies (1992, PG) |
|
|
| 7 |
The Mighty Ducks (2001, PG) |
|
|
| 8 |
The Adventures of Huck Finn (1993, PG) |
|
|
| 9 |
Hocus Pocus (1993, PG) |
|
|
| 10 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
|
| 11 |
The Lion King (1994, G) |
|
|
| 12 |
The Santa Clause (1994, PG) |
|
|
| 13 |
The Jungle Book (1967, G) |
|
|
| 14 |
A Goofy Movie (1995, G) |
|
|
| 15 |
Pocahontas (1995, G) |
|
|
| 16 |
Operation Dumbo Drop (1995, PG) |
|
|
| 17 |
Toy Story (1995, G) |
|
|
| 18 |
James and the Giant Peach (1996, PG) |
|
|
| 19 |
First Kid (1996, PG) |
|
|
| 20 |
That Darn Cat (2001, PG) |
|
|
| 21 |
George of the Jungle (1997, PG) |
|
|
| 22 |
Air Bud (1997, PG) |
|
|
| 23 |
Flubber (1997, PG) |
|
|
| 24 |
Mulan (1998, G) |
|
|
| 25 |
A Bug's Life (1998, G) |
|
|
| 26 |
The Straight Story (1999, G) |
|
|
| 27 |
Tarzan (1999, G) |
|
|
| 28 |
Inspector Gadget (1999, PG) |
|
|
| 29 |
H-E Double Hockey Sticks (1999, Unrated) |
|
|
| 30 |
An Extremely Goofy Movie (2000, G) |
|
|
| 31 |
Dinosaur (2000, PG) |
|
|
| 32 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 33 |
Mom's Got a Date with a Vampire (2000, Unrated) |
|
|
| 34 |
The Emperor's New Groove (2000, G) |
|
|
| 35 |
Lady and the Tramp (1955, G) |
|
|
| 36 |
Snow Dogs (2002, PG) |
|
|
| 37 |
Return to Never Land (2002, G) |
|
|
| 38 |
Lilo & Stitch (2002, PG) |
|
|
| 39 |
Tuck Everlasting (2002, PG) |
|
|
| 40 |
The Hot Chick (2002, PG-13) |
|
|
| 41 |
Right on Track (2003, Unrated) |
|
|
| 42 |
Holes (2003, PG) |
|
|
| 43 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 44 |
The Haunted Mansion (2003, PG) |
|
|
| 45 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
|
| 46 |
Chicken Little (2005, G) |
|
|
| 47 |
Bambi (1942, G) |
|
|
| 48 |
Glory Road (2006, PG) |
|
|
| 49 |
Eight Below (2006, PG) |
|
|
| 50 |
Bridge to Terabithia (2007, PG) |
|
|
| 51 |
Enchanted (2007, PG) |
|
|
| 52 |
Oliver & Company (1988, G) |
|
|
| 53 |
Escape to Witch Mountain (1995, Unrated) |
|
|
| 54 |
Blackbeard's Ghost (1968, G) |
|
|
| 55 |
The Little Riders (1996, Unrated) |
|
|
| 56 |
Susie Q (1996, Unrated) |
|
|
| 57 |
Wish Upon a Star (1996, PG) |
|
|
| 58 |
Under Wraps (1997, Unrated) |
|
|
| 59 |
You Lucky Dog (1998, Unrated) |
|
|
| 60 |
Halloweentown (1998, Unrated) |
|
|
| 61 |
Smart House (1999, Unrated) |
|


