My Favorite Movies


  LSUdude7's Rating My Rating
1
2001: A Space Odyssey (1968,  G)
Click to Rate
2
Dune (1984,  PG-13)
Click to Rate
3
Blade Runner (1982,  R)
Click to Rate
4
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
6
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
7
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
8
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
9
Brazil (1985,  R)
Click to Rate
10
Liquid Sky (1983,  R)
Click to Rate
11
Cheech and Chong's Nice Dreams (1998,  R)
Click to Rate
12
Lust in the Dust (1985,  R)
Click to Rate
13
Maurice (1987,  R)
Click to Rate
14
Sid & Nancy (1986,  R)
Click to Rate
15
History of the World -- Part I (1981,  R)
Click to Rate
16
Steel Magnolias (1989,  PG)
Click to Rate
17
Starship Troopers (1997,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments