My Favorite Movies
| lt3Steven146213869's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Toy Story (1995, G) |
|
|
| 2 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Predator (1987, R) |
|
|
| 4 |
Alien (1979, R) |
|
|
| 5 |
Pitch Black (2000, R) |
|
|
| 6 |
The Ringer (2005, PG-13) |
|
|
| 7 |
Cheaper by the Dozen 2 (2005, PG) |
|
|
| 8 |
Anaconda (1997, PG-13) |
|
|
| 9 |
Boa (2002, R) |
|
|
| 10 |
Eight Legged Freaks (2002, PG-13) |
|
|
| 11 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
Road Trip (2000, R) |
|
|
| 14 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 16 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
|
| 17 |
Chicken Little (2005, G) |
|
|
| 18 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 19 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
|
| 20 |
Stripes (1981, R) |
|
|
| 21 |
Constantine (2005, R) |
|
|
| 22 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 23 |
S.W.A.T. (2003, PG-13) |
|
|
| 24 |
4 (2007, Unrated) |
|
|
| 25 |
The Family Stone (2005, PG-13) |
|
|
| 26 |
Snakehead Terror (2004, Unrated) |
|
|
| 27 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 28 |
Over the Hedge (2006, PG) |
|
|
| 29 |
Twisted (2004, R) |
|
|
| 30 |
Monster House (2006, PG) |
|
|
| 31 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
|
| 32 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
|
| 33 |
Cars (2006, G) |
|
|
| 34 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
|
| 35 |
Take the Lead (2006, PG-13) |
|
|
| 36 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 37 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 38 |
Open Season (2006, PG) |
|
|
| 39 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 40 |
If Only (2006, PG-13) |
|
|
| 41 |
Are We Done Yet? (2007, PG) |
|
|
| 42 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
|
| 43 |
Bee Movie (2007, PG) |
|
|
| 44 |
Inside Man (2006, R) |
|
|
| 45 |
Superbad (2007, R) |
|
|
| 46 |
Good Luck Chuck (2007, R) |
|
|
| 47 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
|
| 48 |
Ratatouille (2007, G) |
|
|
| 49 |
The Comebacks (2007, PG-13) |
|
|
| 50 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
|
| 51 |
Alvin and the Chipmunks (2007, PG) |
|
|
| 52 |
The Eye (2008, PG-13) |
|
|
| 53 |
21 (2008, PG-13) |
|


