My Favorite Movies
| LubbockChick's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Cool Hand Luke (1967, Unrated) |
|
|
| 2 |
Amadeus (1984, R) |
|
|
| 3 |
The Godfather (1972, R) |
|
|
| 4 |
High Fidelity (2000, R) |
|
|
| 5 |
Office Space (1999, R) |
|
|
| 6 |
Super Troopers (2001, R) |
|
|
| 7 |
Sideways (2004, R) |
|
|
| 8 |
Bull Durham (1988, R) |
|
|
| 9 |
A Fish Called Wanda (1988, R) |
|
|
| 10 |
Heathers (1988, R) |
|
|
| 11 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
|
| 12 |
Traffic (2000, R) |
|
|
| 13 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 14 |
Clay Pigeons (1998, R) |
|
|
| 15 |
The Sweetest Thing (2002, R) |
|
|
| 16 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
|
| 17 |
The Shining (1980, R) |
|
|
| 18 |
Rosemary's Baby (1968, R) |
|
|
| 19 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|


